top of page

Psychoterapie
Hypnoterapie           
NLP  EFT                                                        Mgr. Helena Berounská (Grygarová)

Hypnóza během terapeutického sezení se dá popsat jako stav příjemné hluboké relaxace, kdy vaše podvědomí je vnímavé vůči sugescím, které dává hypnoterapeut. Podvědomí ovšem přijme jen ty sugesce, které jsou v souladu s vašimi hodnotami. Během celého sezení máte kontrolu a můžete se kdykoliv z hypnotického stavu vrátit. 

 

Příkladem pozitivních sugescí je např. pocit uvolnění a soustředění během zkoušky nebo osvobození od kouření cigaret. Hypnoterapie může pomoci s poruchami spánku, nadváhou, kouřením, trémou, stresem, nízkým sebevědomím, zmírněním bolesti, psychosomatickým onemocněním a podpořit hojení a uzdravení. Sám stav hluboké relaxace je přínosný pro vaše zdraví, protože v tomto stavu tělo může lépe bojovat

s nemocemi a hojit se vlastními silami.

 

Do lehkého hypnotického stavu vstupujeme přirozeně během každodenního života, např. když řídíme auto a nevíme, jak jsme dojeli z bodu A do bodu B, ačkoliv jsme měli plnou kontrolu. Nebo když jsme natolik absorbováni v nějaké činnosti, že zapomeneme na čas a život kolem nás. O hypnóze ale také existuje mnoho mýtů. Téměř každý viděl někoho v televizi, kde po té, co byl zhypnotizován, dělal nesmysly. To je ovšem jen estráda pro pobavení ostatních, a i tam není možné někoho přinutit, aby dělal něco, co by bylo proti jeho vůli a hodnotám. Hypnotizér si musí umět předem dobře vybrat jedince, kteří budou rádi spolupracovat a bude je bavit nesmysly pro pobavení sebe i druhých dělat. 

 

 

 

 

 

 

 

Hypnoterapie

Být ve stavu hypnózy je velmi příjemná zkušenost zváště pro ty, kteří jsou hodně pracovně vytížení a mají problémy najít čas sami na sebe. Během hypnózy je možné sedět či ležet a po terapeutikém sezení se lidé cítí většinou odpočatí, zenergetizování a uvolnění.

 

 

................................................................................................................................................................................

.........................................

bottom of page